اشنایی با گیاه زعفران و کاربردهای ان

اشنایی با گیاه زعفران و کاربردهای ان
Rate this post

گیاه زعفران و زعفران گران‌ترین ادویه جهان است و از کلاله خشک گیاه کروکوس ساتیووس (Crocus Sativus) به دست می‌آید. زعفران به عنوان طلای سرخ معروف است. زعفران را می توان در هر نقطه ای از جهان کشت کرد و با این حال کشت آن بسیار ساده و در دسترس همه است.

به طور کلی، قیمت زعفران به کار شدید مورد نیاز برای برداشت محصول بستگی دارد، نه به دلیل دشواری رشد آن. گیاه زعفران پیازی، چند ساله با بنه های کروی شکل است که ارتفاع آن بین 15 تا 20 سانتی متر است. این گیاه بومی اروپاست و در کشورهای مدیترانه ای مانند اسپانیا، اتریش، فرانسه، یونان، انگلستان، ایران و ترکیه رشد می کند. در هند، زعفران در آشپزی و همچنین در داروسازی کاربرد دارد.

اشنایی با گیاه زعفران و کاربردهای ان

زعفران عمدتا در چاشنی آشپزی و تهیه رنگ، پنیر، بریانی، گوشت، مشروبات الکلی، کوردیال، کیک، قنادی، نان و غذا استفاده می شود. زعفران به صورت تجاری در عطر و لوازم آرایشی نیز استفاده می شود.

وقتی صحبت از مصارف دارویی به میان می آید، زعفران در تب، درمان آیورودا برای التیام آرتریت، ناتوانی جنسی و ناباروری استفاده می شود.

در هند، مردم بر این باورند که مصرف زعفران همراه با شیر در دوران بارداری باعث خوش‌رنگ شدن نوزاد می‌شود. در زیر مهمترین خواص این گیاه ذکر شده است.

یک آنتی اکسیدان قوی

زعفران از ترکیبات گیاهی مختلفی تشکیل شده است که به عنوان آنتی اکسیدان عمل می کنند – مولکول هایی که از سلول های افراد در برابر رادیکال های آزاد و استرس اکسیداتیو محافظت می کنند.

آنتی اکسیدان های زعفران عبارتند از:

  • کروسین
  • کروستین
  • سافرانال
  • کامفرول

کروسین و کروستین رنگدانه های کاروتنوئیدی هستند که مسئول رنگ قرمز زعفران هستند. هر دو ترکیب دارای خواص زیر هستند:

  • خاصیت ضد افسردگی دارند
  • از سلول های مغز در برابر آسیب های پیشرونده محافظت می کند
  • بهبود التهاب
  • کاهش اشتها
  • کمک به کاهش وزن

سافرانال به زعفران طعم و عطر خاصی می دهد. تحقیقات نشان می دهد که ممکن است به بهبود خلق و خو، حافظه و توانایی یادگیری شما کمک کند و همچنین از سلول های مغز شما در برابر استرس اکسیداتیو محافظت کند.

در نهایت، کامفرول در گلبرگ های گل زعفران یافت می شود. این ترکیب با مزایای سلامتی مانند کاهش التهاب، خواص ضد سرطانی و فعالیت ضد افسردگی مرتبط است.

بهبود خلق و خو و درمان علائم افسردگی

زعفران به ادویه آفتابی معروف است. این فقط به دلیل رنگ متمایز آن نیست، بلکه به این دلیل است که ممکن است به بهتر شدن روحیه شما کمک کند.

اشنایی با گیاه زعفران و کاربردهای ان

در بررسی پنج مطالعه، مکمل‌های زعفران به طور قابل‌ توجهی در درمان علائم افسردگی خفیف تا متوسط ​​مؤثرتر از دارونما ها بودند.

مطالعات دیگر نشان داده است که مصرف 30 میلی گرم زعفران در روز به اندازه فلوکستین، ایمی پرامین و سیتالوپرام – درمان های مرسوم برای افسردگی – موثر است. علاوه بر این، افراد کمتری نسبت به سایر درمان‌ها عوارض جانبی زعفران را تجربه می کنند.

به نظر می رسد هر دو گلبرگ زعفران و کلاله نخ مانند آن در برابر افسردگی خفیف تا متوسط ​​مؤثر هستند.

خاصیت مبارزه با سرطان

زعفران سرشار از آنتی اکسیدان است که به خنثی کردن رادیکال های آزاد مضر کمک می کند. آسیب رادیکال های آزاد با بیماری های مزمن مانند سرطان مرتبط است.

در مطالعات نشان داده شده است که زعفران و ترکیبات آن به طور انتخابی سلول‌های سرطانی روده بزرگ را از بین می ‌برند یا رشد آنها را سرکوب می‌کنند، در حالی که سلول‌های سالم را بدون آسیب می‌گذارند.

این اثر برای پوست، مغز استخوان، پروستات، ریه، سینه، دهانه رحم و چندین سلول سرطانی دیگر نیز اعمال می شود.

مطالعات همچنین نشان داده است که کروسین – آنتی اکسیدان اصلی زعفران – ممکن است سلول های سرطانی را نسبت به داروهای شیمی درمانی حساس تر کند.

کاهش علائم PMS

سندرم پیش از قاعدگی (PMS) به علائم فیزیکی، عاطفی و روانی قبل از شروع دوره قاعدگی اشاره دارد.

مطالعات نشان می دهد که زعفران ممکن است به درمان این علائم کمک کند.

در زنان 20 تا 45 ساله، مصرف 30 میلی‌گرم زعفران در روز در درمان علائم PMS، مانند تحریک‌پذیری، سردرد و درد مؤثرتر از دارونما بوده است.

مطالعه دیگری نشان داد که استشمام ساده زعفران به مدت 20 دقیقه به کاهش علائم PMS مانند اضطراب و کاهش سطح هورمون استرس کورتیزول کمک می کند.

تقویت میل جنسی

آفرودیزیاک ها غذاها یا مکمل هایی هستند که به تقویت میل جنسی افراد کمک می کنند. برای خرید زعفران کافیست به قسمت فروشگاه خانه سلام مراجعه کنید. مطالعات نشان داده‌اند که زعفران ممکن است دارای خواص تقویت‌کننده جنسی باشد – به‌ویژه در افرادی که داروهای ضد افسردگی مصرف می‌کنند.

به عنوان مثال، مصرف 30 میلی گرم زعفران روزانه در طی 4 هفته به طور قابل توجهی عملکرد نعوظ را نسبت به دارونما در مردان مبتلا به اختلال نعوظ مرتبط با داروهای ضد افسردگی بهبود می بخشد.

اشنایی با گیاه زعفران و کاربردهای ان

علاوه بر این، تجزیه و تحلیل شش مطالعه نشان داده که مصرف زعفران به طور قابل توجهی عملکرد نعوظ، میل جنسی، و رضایت کلی را بهبود می بخشد، اما ویژگی های منی را بهبود نمی بخشد.

در زنان با میل جنسی کم به دلیل مصرف داروهای ضد افسردگی، 30 میلی گرم زعفران در روز در طی 4 هفته، درد ناشی از رابطه جنسی را کاهش داده و میل جنسی را در مقایسه با دارونما افزایش می دهد.

کمک به کاهش اشتها و وزن

پرخوری یک عادت رایج است که ممکن است باعث افزایش وزن شما شود. طبق تحقیقات، زعفران ممکن است با کاهش اشتها از خوردن میان وعده ها جلوگیری کند.

در یک مطالعه 8 هفته‌ای، زنانی که مکمل‌های زعفران مصرف می‌کردند، به طور قابل‌توجهی احساس سیری بیشتری می‌کردند، کمتر میان وعده‌ می‌خوردند و به‌طور قابل‌توجهی وزن کم‌تری نسبت به زنان گروه دارونما داشتند.

در یک مطالعه 8 هفته ای دیگر، مصرف مکمل عصاره زعفران به طور قابل توجهی به کاهش اشتها، شاخص توده بدنی، دور کمر و کل توده چربی کمک کرد.

با این حال، دانشمندان مطمئن نیستند که زعفران چگونه اشتها را کاهش می دهد و به کاهش وزن کمک می کند. یک نظریه این است که زعفران خلق و خوی شما را بالا می برد، که به نوبه خود میل شما به میان وعده را کاهش می دهد.

سایر مزایای سلامتی بالقوه

زعفران با سایر فواید دیگری نیز برای سلامتی و کمک به بهبود بیماری ها دارد که هنوز به طور زیاد مورد مطالعه قرار نگرفته است از جمله:

ممکن است عوامل خطر بیماری قلبی را کاهش دهد. مطالعات حیوانی و لوله آزمایش نشان می دهد که خواص آنتی اکسیدانی زعفران ممکن است کلسترول خون را کاهش داده و از انسداد عروق خونی و شریان ها جلوگیری کند.

اشنایی با گیاه زعفران و کاربردهای ان

زعفران ممکن است سطح قند خون را کاهش دهد و حساسیت به انسولین را افزایش دهد، همانطور که در مطالعات لوله آزمایش و موش‌های مبتلا به دیابت مشاهده شده است.

زعفران در بهبود بینایی در بزرگسالان مبتلا به دژنراسیون ماکولا وابسته به سن (AMD) می تواند موثر باشد.

خطرات، اقدامات احتیاطی، و دوز

زعفران به طور کلی بی خطر است و عوارض جانبی کمی دارد.

مصرف مقدار استاندارد زعفران در غذا ها و پخت و پز، اثرات نامطلوبی در انسان ایجاد نمی کند.

به عنوان یک مکمل غذایی، افراد می توانند با خیال راحت تا 1.5 گرم زعفران در روز مصرف کنند. با این حال، نشان داده شده است که تنها 30 میلی گرم زعفران در روز برای بهره مندی از مزایای سلامتی آن کافی است.

از طرف دیگر، مصرف بیش از 5 گرم زعفران می تواند اثرات سمی و بدی داشته باشد. افراد باردار باید از مصرف دوزهای بالا خودداری کنند که ممکن است باعث سقط جنین شود.

مانند هر مکمل دیگری، قبل از مصرف زعفران به صورت مکمل، با یک متخصص مراقبت های بهداشتی صحبت کنید.

یکی دیگر از مشکلات زعفران – به ویژه پودر زعفران – این است که ممکن است با مواد دیگری مانند چغندر، الیاف ابریشم قرمز رنگ، زردچوبه و پاپریکا تقلبی (مخلوط) شود.

تقلب هزینه تولیدکنندگان را کاهش می دهد زیرا زعفران واقعی برای برداشت گران است.

nosrati
ارسال دیدگاه