تاثیر عسل بر روی لاغری

تاثیر عسل بر روی لاغری
Rate this post

عسل برای لاغری یکی از بهترین و مناسب ترین گزینه هایی است که میتواند سلامتی شما را تضمین کند. عسل یکی از بهترین خوراکی طبیعی برای لاغری است. برخی از عسل به عنوان ماده ای مناسب برای اضافه شدن به رژیم غذایی لاغری یاد میکنند؛ اما واقعیت این است که عسل طبیعی به تنهایی می تواند به عنوان یک ماده موثر روی لاغری مورد استفاده قرار گیرد. این به این معنی ایس که عسل، تنها به عنوان تامین کننده مواد معدنی بدن در دوران رژیم غذایی اهمیت ندارد؛ بلکه این ماده به خاطر خواص درونی خود برای لاغری است که بیشتر مورد توجه طبیبان قرار گرفته است.

تاثیر عسل بر روی لاغری

اگر دیدگاه خود را نسبت به خواص عسل برای لاغری مورد بازنگری قرار دهیم، متوجه خواهیم شد که لاغر شدن آنقدرها هم دشوار نیست. می شود با داشتن یک رژیم غذایی مناسب، با فعالیت بدنی نسبتا متعادل و در کنار آن مصرف عسل طبیعی، لاغری را به خودمان هدیه دهیم.

در این مطلب تلاش کرده ایم تا بگوییم که برای لاغری تنها راه، نخوردن نیست! گاهی اوقات با خوردن برخی مواد طبیعی نیز می توان به سمت لاغری پیش رفت. یکی از این مواد طبیعی عسل طبیعی است. اینکه عسل چرا برای لاغری مفید است را در ادامه با هم بررسی می کنیم.

چرا مصرف عسل برای لاغری و کاهش وزن مفید است ؟

یکی از سوالاتی که شاید خیلی از افراد در ابتدا با آن روبه ‌‌رو میشوند همین سوال است.

چرا عسل برای لاغری و کاهش وزن مفید است ؟

خب ما قصد داریم با پاسخ به این سوال شما ، این مسئله را مفصل توضیح دهیم .

طبق بررسی منتشر شده در مجله دانشکده تغذیه آمریکا ، عسل به اشتهای شما کمک می‌کند .اگر عسل را قبل از خواب میل کنید ، بدن شما شروع به سوزاندن چربی بیشتر طی ساعات اولیه خواب می‌کند .

شما حتی می‌توانید قدمی بیش‌تر برداشته و رژیم شکر را با عسل به منظور توازن علایم مغزی جایگزین نمایید که به شما اجازه می ‌دهد شیرینی بیشتری مصرف کنید .

ترکیب عسل و لیمو

متخصصان پیشنهاد می‌کنند که روز خود را با افزودن یک قاشق چای‌خوری عسل و افشره لیمو در یک فنجان آب گرم شروع کنید .

عسل و لیمو نه تنها در کاهش وزن کمک می‌کنند ، بلکه ایمنی را نیز افزایش  دهند .عسل دارای خاصیت آنتی‌اکسیدانی و ضد فلانوئید ها است که به ایمنی فرد کمک می‌کند .این ماده دارای ضریب گلیسمی پایین است ، و بنابراین ، در کالری نقشی ندارد .لیمو منبع غنی ویتامین C است و به عنوان ماده سم زا عمل می‌کند .

تاثیر عسل بر روی لاغری

فیبرهای پکتین موجود در در لیمو هضم شکر و نشاسته را کاهش می‌دهد ،و سلامت روده را بهبود می‌دهد .متخصصان می‌گویند که این ماده روده بزرگ را تمیز می‌کند و غذاهای هضم نشده

و سایر سموم را از بدن خارج می‌کند ، و موجب بهبود هضم عمومی می‌شود ،که به کاهش وزن کمک می‌کند .روش جالب و سالم دیگری برای مصرف عسل با افزودن دارچین است .

برای کسانی که لیمو را در اول صبح ترجیح نمی‌دهند ، این روش معجون بهتر است. اگر شما نسبت به لیمو و عسل حساسیت دارید ، قبل از مشورت با یک متخصص از آنها استفاده نکنید.

مصرف اصولی عسل

اگر شما مواظب وزن خود هستید، شمارش کالری ها را ناشی از خوردن عسل فراموش نکنید زیرا عسل منبع قند است و اگر چه حاوی فواید سلامتی نسبت به قند خالص است ،در هر حال یک قند است .

تاثیر عسل بر وزن بسیار جالب است . عسل حاوی قند است .در هر حال ، وقتی با قند خالص شده مقایسه می‌شود، شامل ویتامین‌های مفید و مواد معدنی است .قند خالص شده ، برعکس ، به عنوان کالری مطلق در نظر گرفته می‌شود ،که به معنای غیر مفید برای خوردن است.

بنابراین ، وقتی شما مقدار زیادی قند می‌خورید، تمایل به افزایش وزن دارید ، نه فقط به خاطر کالری بلکه به خاطر فقدان ویتامین‌ها و مواد معدنی است .عسل ، از طرف دیگر ، این تاثیرات را متوازن می‌کند زیرا منبع خوبی از مواد مغذی است که کمک می‌کند افراد کاهش وزن پیدا کنند اگر محدود مصرف شده باشد .

بررسی انجام شده نشان می‌دهد که قهرمانانی که غذای غنی از فروکتوز مثل عسل می‌خورند ،چربی بیشتری می‌سوزانند و دارای سطوح بالای استقامتی هستند . عسل به عنوان یک سوخت در ایجاد گلوکز در کبد عمل می‌کند . برای خرید عسل کافیست به قسمت محصولات ما مراجعه کنید.  گلوکز سطح قند مغز را بالا نگه می‌دارد و آن را مجبور می‌کند هورمون‌های سوخت چربی آزاد کند .اغلب ما سعی می‌کنیم وزن از دست بدهیم زیرا مقدار زیادی قند و غذای آماده مصرف می‌کنیم . وقتی عسل می‌خوریم ، بدن شروع می‌کند به سوزاندن چربی بیشتر . بنابراین تاثیر عسل بر وزن بسیار است و نمی‌شود آن را نادیده گرفت .

افزایش سوخت و ساز بدن با عسل طبیعی

عسل طبیعی سوخت و ساز بدن را به طرز چشمگیری افزایش می دهد. این مهمترین دلیلی است که باعث شده تا متخصصان عسل به عنوان یک ماده طبیعی لاغر کننده و ضد چاقی معرفی کنند. مصرف روزانه والبته منظم عسل طبیعی کمک می کند تا این ماده برای درمان چاقی معجزه کند. در این صورت شما نیازی به تحرک بسیار زیاد هم نخواهید داشت. عسل با افزایش سوخت و ساز بدن، کمبود تحرک شما را نیز جبران می کند.

تاثیر عسل بر روی لاغری

برا اینکه عسل طبیعی بتواند به افزایش سوخت و ساز در بدن شما منجر شود، باید از این ماده به صورت مستمر استفاده کنید. یک برنامه ریزی دقیق برای لاغری با عسل طبیعی مهیا کنید و بر طبق آن روزانه از عسل استفاده نمایید. البته ممکن است برای اینکه به نتیجه برسید مدت زمانی طول بکشد؛ اما مطمئن باشید عسل می تواند با افزایش سطح سوخت و ساز بدن شما، به لاغری شما کمک ویژه ای کند.

دارچین و عسل برای کاهش وزن

دارچین یک ادویه است که سالیان  زیادی به خاطر خواص تغذیه و سلامتی استفاده شده است .این ادویه از پوست درخت دارچین گرفته می‌شود و می‌تواند در ساخت دمنوش ها و نوشابه‌ها به کار رود .ترکیب دارچین و عسل برای لاغری بهترین گزینه است .یکی از بهترین روش‌های کنترل تناسب اندام با استفاده از دارچین و عسل برای کاهش وزن است .خواص سوخت و سازی این دو ماده به شما کمک می‌کند در طی روز انرژی بگیرید .این ترکیب نیز کمک می‌کند اشتهای خود را حفظ کرده و از خوردن بیش از اندازه اجتناب کنید .

نتیجه گیری

مصرف عسل برای لاغری معجزه می کند. کافی است تنها به جای گرفتن رژیم های لاغری سخت و طاقت فرسا، مصرف عسل را امتحان کنید. خوردن عسل طبیعی در مدت زمان کوتاهی اثرات شگرفی برای لاغری بر روی شما خواهد داشت. البته به شرطی که نظم را فراموش نکنید و استمرار در مصرف را حفظ کنید.

nosrati
ارسال دیدگاه